Wycieczki terenowe są okazją do odkrywania i uczenia się w nowych i ekscytujących środowiskach, ale dla większości z nas nie są one teraz opcją. Na szczęście, w miarę jak świat się dostosowuje, pojawiają się nowe, wciągające i angażujące wirtualne wycieczki, które dają ci darmowy bilet na niektóre z najlepszych wystaw, jakie świat ma do zaoferowania.
Wybierz się na swoją własną wirtualną przygodę!
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że WSZYSTKIE te wirtualne "wycieczki" są dla Ciebie okazją do zaangażowania się w naukę języka angielskiego, niezależnie od tego, czy uczysz się sam, czy z przyjaciółmi online. Jako nauczyciel, zabieram swoich uczniów na cotygodniowe 'wycieczki' do kilku moich ulubionych muzeów (szczegóły poniżej). Przed wyruszeniem w podróż, zawsze układam kilka łatwych pytań wstępnych, dostosowanych do poziomu, aby upewnić się, że moi uczniowie uczą się angielskiego dobrze się przy tym bawiąc. Oto kilka pomysłów, które mogą Cię zainspirować:
- Po pierwsze, zacznij od zadania sobie (lub swoim przyjaciołom) kilku pytań. Co to jest muzeum? Czy byłeś już w jakimś? Jakie są Twoje ulubione wystawy? Jaka jest najdziwniejsza/najciekawsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałeś w muzeum? Zapiszcie swoje odpowiedzi i sprawdźcie, czy zmienią się po zakończeniu wirtualnej wycieczki!
- W trakcie wirtualnej podróży zanotuj nowe słownictwo, z którym się zetknąłeś. Użyj tego, aby stworzyć swoją własną listę słów za pomocą tego darmowego narzędzia z Oxford Advanced Learner's Dictionary.
- Wizyty w muzeach można na przykład połączyć z dowolnymi lekcjami:
- Liczby: Policz, ile zwierząt widzisz w muzeum [dla muzeów historii naturalnej lub nauki, lub ogrodów zoologicznych!]
- Kolory: Znajdź pawia - jakiego jest koloru?
- Przymiotniki: Opisz, jak wygląda mamut.
- Większość wirtualnych muzeów posiada mapy pięter online, które można wykorzystać do wskazania drogi. Uwielbiam ten aspekt zwiedzania muzeów!
- Współzawodnictwo! Rzuć wyzwanie przyjaciołom, by znaleźli określone obiekty na trasie zwiedzania i odhaczali je w miarę upływu czasu. Możesz nawet stworzyć unikalną kartę bingo, którą każdy z nich będzie mógł wykorzystać.
Teraz, na mojej liście 5 najlepszych muzeów do wirtualnego zwiedzania (dodałam również kilka pomysłów na naukę, które możesz wypróbować, ale zrób to po swojemu)!
1. Narodowe Muzeum Historii Naturalnej Smithsonian
Naprawdę jest tu tyle do zobaczenia! Zwierzęta, klejnoty (w tym Hope Diamond), dinozaury, rośliny, historia geologiczna, itd. Możesz użyć go do wskazania kierunku (są strzałki, które praktycznie prowadzą do celu), nazywania zwierząt, kolorów, porównań i czasu przeszłego.
2. Watykan, Kaplica Sykstyńska
To muzeum jest przepiękne. Istnieje 7 innych muzeów watykańskich, które można odwiedzić wirtualnie, ale Kaplica Sykstyńska jest jednym z tych, które wszyscy znamy. Jest to świetne środowisko do ćwiczenia kolorów, przymiotników (jest ogromne - nawet online można to wyczuć) i części ciała.
3. Pretend City, Muzeum Dziecięce
To muzeum jest niesamowite! Jest tym, co jest napisane na puszce: udawane miasto. Użyj go do ćwiczenia kierunków, znaków (mnóstwo znaków stopu), nazw budynków w mieście, kolorów, pomiarów (jest tam fajna funkcja, gdzie można zmierzyć wielkość pokoju), pytań typu "Wh" (widzisz wzór ze wszystkimi muzeami?), imperatywów, porównań, upodobań/niechęci itp.
4. Wystawa Balenciaga y la Pintura Española w Museo Nacional Thyssen-Bornemisza
Ta wystawa to miejsce, gdzie spotykają się moda i sztuka! Świetna do odkrywania słownictwa związanego z modą i ubraniami oraz tworzenia porównań przy użyciu słów i zwrotów takich jak "taki sam" i "inny".
5. Wycieczka po domu z klocków Lego
Chociaż nie jest to rzeczywista wirtualna wizyta w muzeum, ten film zabiera Cię na wycieczkę po muzeum Lego House. Przewodnik mówi na średnim poziomie, więc jest to świetne ćwiczenie słuchania dla bardziej zaawansowanych uczniów. Młodsi i mniej zaawansowani uczniowie również wiele wyniosą z tej wycieczki: kolory, wielkość, upodobania (właściwie wszystkie muzea są do tego dobre!), słownictwo, liczby, itp.
Istnieje tak wiele wirtualnych doświadczeń, że można się w nich zatracić, że nie wspomnieliśmy jeszcze o Google Earth! Mamy jednak nadzieję, że te pomysły są przydatne. Jeśli znasz jakieś inne wirtualne narzędzia lub doświadczenia, które warto odwiedzić, dodaj je do komentarzy i podziel się nimi z innymi uczniami.